Dünya tarihini kim yazıyor?

Tarihe damgasını vuran sekiz sahte bayrak operasyonu

Rusya’nın Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (OPCW) nezdindeki temsilcisi Aleksandr Şulguin, Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında 7 Nisan’da Şam’ın banliyösündeki Duma’da gerçekleştirilen sözde kimyasal saldırıyı, egemen bir ülkeye karşı saldırıyı meşrulaştırmak için kullanılan « gerçek bir provokasyon » olarak niteledi. Nitekim Suriye Ordusunu Duma’da kimyasal silah kullanmakla suçlayan ABD,  Fransa ve Birleşik Krallık 14 Nisan’da Suriye’ye 100’den fazla füze fırlattı. Üç kişi yaralandı. Söz konusu saldırı OPCW inceleme heyetinin daha Duma’ya varmasından bile önce gerçekleşti.

Devamını Oku

Netanyahu'nun İran'a karşı savaşı


Netanyahu’yu iktidarda tutmak için İran’a karşı savaş

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu İran’a karşı bir önleyici savaş ilan etti ve İsrail’in « İran’a karşı savaşta » olduğunu siyasi olarak kanıtlamak için belirlenen İran hedeflerinin vurulmasını emrini verdi. Netanyahu, daha önce ABD Başkanı George W. Bush’un « terörizme karşı savaşı » sırasında tüm ABD’yi seferber ederek bir savaş ortamı yaratma siyasetini izlemektedir.

Devamını Oku

Patates ekmek

patates ekmek ile ilgili görsel sonucu Belki de güneşin en tepede olduğu saat denilebilirdi. Kendisini göstermeyen iki karganın sonları soru vurgulu ses cümleleriyle atışması, dış cephe sıvaları tamamlanmış, buradakilerin “kule” olarak adlandırdıkları uzun blokların arasında yankılanıyor. Gücünü esirgemeyen güneşin altında kavrulan ovadan binlerce yıllık buğday tarlaları üzerinde yeni yükselen mahalleye doğru esen, yönünü şaşırmış belli belirsiz bir rüzgarın bir türlü havalandıramadığı çimento torbası parçası, gölgesini kapı içerisine kaçırmış sundurmanın önünde küçük, çekingen ve istikrarsız yan hamlelerle yer değiştirmek için boşa çabalıyordu.

Devamını Oku

Hizbullah yeni bir savaşa hazırlanıyor

Hezbollah bird

Hizbullah Suriye’de üstlendiği görevi tamamlamış ve artık savaş alanında varlık göstermesine gerek kalmamıştır. Böylece Hizbullah Suriye hükümetiyle eşgüdüm içerisinde güçlerinin büyük bölümünü Lübnan’a kaydırırken, Suriye Ordusu askeri gücüne yeniden kavuşmuş ve savaş yeteneğini arttırmıştır. Ancak ABD’deki müesses düzen İsrail’i yeniden Hizbullah’a saldırmaya cesaretlendirebileceği için (2006’da yaşadıkları kötü maceraya karşın), savaşın hayaleti Lübnan’ı hala tehdit etmekte ve güney cephesindeki tedirginlik sürmektedir. Dolayısıyla hangi tehlikeler söz konusudur ve gerçekten de bir savaşın patlak verme olasılığı var mıdır?

 

Devamını Oku

Agadez'deki Amerikan üssü

nijer air base 201 ile ilgili görsel sonucu 

Nijer Agadez’deki Air Base 201, ABD silahlı kuvvetlerinin Afrika’daki ikinci en büyük üssü.

ABD, Nijer’in kuzeyindeki Agadez yerleşiminin yakınlarında General Atomics MQ-9 Reaper Silahlı İnsansız Hava Araçları için üs kurarak, Sahel bölgesindeki yeni « cephesinin » genişletilmesi sürecini hızlandırıyor. Niger Air Base 201 olarak adlandırılan yeni üs Sahel bölgesi ve Sahra kıyısında, Kuzey Afrika ülkelerinin güney sınırlarıyla Sahel ülkeleri arasında yer almaktadır.

Devamını Oku

Joomla Hata Ayıklama Konsolu

Oturum

Profil Bilgisi

Bellek Kullanımı

Veritabanı Sorguları